Pomoc Fachland.pl

Logowanie i rejestracja

Na górze każdej strony znajduje się odnośnik Załóż konto. Po kliknięciu należy w formularzu wpisać prawidłowe dane oraz zaakceptować Regulamin portalu. Należy pamiętać, że nazwa użytkownika i adres e-mail nie będzie można zmienić po utworzeniu konta. W celu potwierdzenia adresu e-mail zostanie wysłany e-mail z linkiem aktywującym, który należy kliknąć. Po potwierdzeniu adresu e-mail można korzystać z utworzonego konta.
Można również skorzystać z opcji Zarejestruj przez Facebooka. Należy wtedy zalogować się na swoje konto na portalu Facebook, a konto w portalu Fachland.pl zostanie automatycznie utworzone.
Na górze każdej strony znajduje się odnośnik Zaloguj. Po kliknięciu otworzy się strona do logowania do portalu. Należy wpisać login (nazwę użytkownika lub podany e-mail) oraz hasło podane w trakcie rejestracji. Można również skorzystać z opcji Zaloguj przez Facebooka. Wtedy należy zalogować się na Swoje konto na portalu Facebook, co spowoduje automatyczne zalogowanie do portalu Fachland.pl.
Jeśli zapomnisz hasło do portalu Fachland.pl należy kliknąć na link Przypomnij hasło na stronie Logowania do portalu. Następnie należy wpisać Swoją nazwę użytkownika lub e-mail podany podczas rejestracji. Wtedy zostanie wysłany e-mail z linkiem pozwalającym na zresetowanie hasła i podanie nowego.
Aby zmienić hasło do portalu Fachland.pl należy przejść do zakładki Moje konto po zalogowaniu. W lewym menu znajduje się odnośnik Zmień hasło. W celu zmiany hasła należy wpisać aktualne hasło oraz dwukrotnie nowe hasło. Po naciśnięciu przycisku Zapisz pojawi się komunikat informujący czy zmiana hasła się powiodła.
Jeśli chcesz zmienić hasło bez logowania zobacz temat: Co zrobić gdy nie pamiętam hasła?
Nie. Nazwy użytkownika nie można zmienić po utworzeniu konta. W tej sprawie prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego na stronie Kontakt.
Nie. Adresu e-mail nie można zmienić po utworzeniu konta. W tej sprawie prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego na stronie Kontakt.
Tak. Aby usunąć konto prosimy o kontakt w tej sprawie przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie Kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby konto zostało jak najszybciej usunięte.
Nie. Można również podać lokalizację, w której się znajdujemy wpisując ją w pole na górze strony lub w ogóle nie podawać lokalizacji. Natomiast zalecamy, aby swoją lokalizację jednak udostępnić. Dzięki temu można korzystać z opcji wyszukiwania profili w swojej okolicy w podanym promieniu oraz sortować wyniki wyszukiwania w zależności od odległości od podanej lokalizacji.

Profil i konto

W celu stworzenia profilu, najpierw trzeba posiadać konto na portalu Fachland.pl. Po zalogowaniu do portalu na górze każdej strony znajduje się odnośnik Moje konto. Po przejściu do mojego konta w lewym menu wybieramy opcję Stwórz profil Stworzenie nowego profilu składa się z 5 kroków. Po uzupełnieniu danych zostaną one wysłane do weryfikacji. Jeśli nie zostanie naruszony Regulamin portalu, Twój profil zostanie aktywowany, o czym zostaniesz poinformowany wiadomością e-mail. Od tej pory będzie on widoczny dla innych użytkowników portalu Fachland.pl.
Najpierw musisz mieć założony profil. Zobacz temat: Jak stworzyć profil i ogłaszać się na portalu Fachland.pl?
Po zalogowaniu do portalu i przejściu do strony Moje konto w lewym menu znajdują się odnośniki do poszczególnych danych umieszczonych w Twoim profilu. Są to: Dane ogólne i adresowe, Opis profilu, Usługi i Zdjęcia i pliki. W każdej chwili możesz edytować te dane poprzez przejście do odpowiedniej strony. Nie zapomnij o naciśnięciu przycisku Zapisz po dokonaniu zmian w profilu.
Adres jest wykorzystywany do lokalizowania usług w danej okolicy. Dzięki podaniu adresu będą mogli wyszukać Twój profil klienci z okolicy. Jeśli nie chcesz podawać dokładnego adresu zalecamy podać miasto, w którym wykonywane są usługi opisywane w profilu.
Po dodaniu profilu w zakładce Moje konto w edycji Danych ogólnych, i jest możliwość dodania dodatkowych adresów.
Profile są głównie wyszukiwane po usługach, dlatego bardzo ważne jest, żeby dokładnie określić jakie usługi się wykonuje. Również do poszczególnych usług użytkownicy mogą dodawać ocenę. Maksymalnie można dodać 20 usług do jednego profilu.
Maksymalnie można dodać 12 zdjęć. Pierwsze zdjęcie jest zdjęciem profilowym, które jest wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz zmienić kolejność zdjęć możesz je przeciągnąć pomiędzy sobą.
Jeśli spodoba Ci się jakiś profil możesz dodać go do Ulubionych profili. Ulubione profile są dostępne w zakładce Moje konto. Możesz je przeglądać i mieć bezpośredni dostęp do ulubionego profilu bez potrzeby ponownego wyszukiwania. W każdej chwili profil można usunąć z listy ulubionych.
Punkty możesz zdobyć uczestnicząc w aktywnościach promujących Twoje konto. Aktywnością tą może być np. opublikowanie profilu lub artykułu. Punkty trafiają na Twoje konto i są tam sumowane. W zakładce Moje konto możesz przeglądać Historię operacji. W momencie, gdy stwierdzisz, że chcesz już wykorzystać Swoje punkty powinieneś przejść na stronę Wybierz nagrodę. Znajdziesz tam listę możliwych nagród, które możesz wymienić za posiadane punkty.

Opinie, komentarze, wiadomości

Opinia to komentarz wraz z ocenami. Opinię może dodać zarejestrowany użytkownik portalu Fachland.pl. Jeśli użytkownik skorzystał z Twojej usługi to możesz go poprosić o wystawienie opinii w portalu. Dzięki temu inni użytkownicy mają informację, które profile i w zakresie jakich usług są najlepiej ocenianie. Opinię do danego profilu jeden użytkownik może dodać tylko jeden raz.
W zakładce Moje konto można sprawdzić jakie opinie zostały wystawione do naszego profilu ( Otrzymane opinie, ) oraz jakie opinie zostały wystawione przez nas (Wystawione opinie). Również gdy do Twojego profilu zostanie dodana nowa opinia, zostaniesz o tym poinformowany wiadomością email.
Komentarz może dodać zarejestrowany użytkownik. W komentarzu można wpisać informację na temat danego profilu. Komentarze są ogólnodostępne i widoczne dla innych użytkowników portalu pod danym profilem.
W zakładce Moje konto można sprawdzić jakie komentarze zostały wystawione do naszego profilu ( Komentarze na moim profilu ) oraz jakie komentarze zostały wystawione przez nas (Komentarze wystawione). Również gdy do Twojego profilu zostanie dodany nowy komentarz, zostaniesz o tym poinformowany wiadomością email.
Nie. Opinii i komentarzy nie można usuwać. Natomiast w przypadku, gdy zostanie naruszony Regulamin portalu można zgłosić nadużycie w celu usunięcia takiego wpisu. W tym celu pod wybranym komentarzem lub opinią wybieramy przycisk Zgłoś nadużycie. Dołożymy wszelkich starań, aby komentarz został jak najszybciej sprawdzony.
Nie. Opinię zawierającą ocenę (gwiazdki) i komentarz można wystawić tylko raz i nie można jej później zmienić. Jeśli zmieni się Twoja ocena oferowanych usług możesz się z nami skontaktować w tej sprawie za pomocą formularza kontaktowego na stronie Kontakt.
Tak. Pod każdą opinią i komentarzem zarówno w zakładce Moje konto, jak i na stronie profilu jest możliwość odpowiedzi. Wystarczy kliknąć Odpowiedz i napisać odpowiedź.
Wiadomości prywatne służą do kontaktu pomiędzy dwoma użytkownikami. Wiadomość prywatną można napisać do użytkownika będąc na jego profilu lub w zakładce Moje konto w pozycji menu Wyślij wiadomość. Jeśli zostanie napisana do Ciebie wiadomość prywatna zostaniesz o tym poinformowany wiadomością e-mail. Wiadomości prywatne można przeglądać i odpowiadać na nie w zakładce Moje konto w pozycji menu Wiadomości prywatne. W wiadomościach prywatnych można na przykład zadać dodatkowe pytania dotyczące przedstawionego profilu.
Nie. Wiadomości prywatne są widoczne tylko dla użytkowników, którzy biorą udział w danej dyskusji i nie pokazują się dla innych użytkowników portalu.

Oferty

W celu stworzenia oferty, najpierw trzeba posiadać konto na portalu Fachland.pl. Po zalogowaniu do portalu na górze każdej strony znajduje się odnośnik Moje konto. Po przejściu do mojego konta w lewym menu z sekcji Oferty wybieramy opcję Nowa. Stworzenie nowej oferty składa się z 2 kroków. Po wybraniu rodzaju oferty (zlecenie jednorazowe lub kontrakt czasowy) i uzupełnieniu danych zostanie ona wysłana do weryfikacji. Jeśli nie zostanie naruszony Regulamin portalu, Twoja oferta zostanie aktywowana, o czym zostaniesz poinformowany wiadomością e-mail. Od tej pory będzie ona widoczna dla innych użytkowników portalu Fachland.pl.
W celu zgłoszenia kandydatury do oferty, trzeba posiadać profil na portalu Fachland.pl. Po wybraniu odpowiadającej oferty i wejściu w jej szczegóły należy kliknąć Zgłoś kandydaturę. W tym momencie zleceniodawca zostanie poinformowany o Twojej chęci wykonania zlecenia, a ty zostaniesz dopisany do listy kandydatów.
Jeżeli do Twojej oferty zgłosi się kandydat możesz go wybrać na wykonawcę i tym samym zamknąć ofertę. Aby to zrobić musisz być zalogowany. Należy przejść do strony oferty i zaakceptować interesującą Cię kandydaturę poprzez kliknięcie "✓" w odpowiednim miejscu. Tą samą akcję możesz wykonać poprzez wejście w Moje konto -> Oferty -> Lista -> wybrać ofertę -> kliknąć w kandydatury i zaakceptować poprzez kliknięcie w "✓".

Wyszukiwanie

Wyszukiwarka widoczna na każdej stronie wyszukuje nie tylko po usługach, ale również po kategoriach, nazwach, słowach kluczowych. W wyszukiwarce wystarczy wpisać całą lub część nazwy, która jest poszukiwana.
W wyszukiwarkę najlepiej zacząć wpisywać nazwę usługi, którą szukasz. W trakcie wpisywania pojawią się podpowiedzi, jaką usługę możesz mieć na myśli. Możesz wtedy wybrać szukaną usługę. Jeśli nie będzie szukanego słowa w podpowiedziach należy nacisnąć przycisk szukaj, a zostaną przeszukane wszystkie wpisy w poszukiwaniu danego słowa.
Na stronie głównej możesz wybrać także ikonę z wybraną kategorią i dopiero w danej kategorii wyszukać usługę.
Możesz również wybrać opcję zaawansowanego wyszukiwania Szukaj w opisie.
Aby móc skorzystać z opcji Szukaj w promieniu należy udostępnić swoją lokalizację. Opcja ta sprawia, że pokazywane są wyniki wyszukiwania tylko w określonej lokalizacji, czyli nie dalej niż podany promień od Twojej lokalizacji.
Opcja Szukaj w opisie pozwala na przeszukanie całej treści wpisów łącznie z ich opisem. Takie wyszukiwanie trwa dłużej, ale może okazać się pomocne, gdy zwykłe wyszukiwanie nie pokazuje rezultatów, które chcemy uzyskać.
Po wpisaniu szukanej frazy i naciśnięciu przycisku szukaj nad listą z wynikami wyszukiwania pokazuje się pole z opisem Oceny malejąco. Jest to domyślne sortowanie wyników. W celu posortowania wyników, należy wybrać z listy w jaki sposób mają być posortowane wyniki. Wyniki można sortować po nazwie, ocenach i odległości od Twojej lokalizacji. Wyniki automatycznie zostaną posortowane.
Po wybraniu na stronie głównej ikony z kategorią główną otworzy się strona z wynikami wyszukiwania, na której po lewej stronie jest lista ze wszystkimi kategoriami. Również jeśli wpiszesz szukaną frazę w wyszukiwarkę otworzy się strona z wynikami wyszukiwania, na której po lewej stronie znajduje się lista kategorii. Po kliknięciu w wybraną kategorię strona odświeży się i pojawią się profile, których usługi są przypisane do danych kategorii.
Natomiast jeżeli wybierzesz Strzałkę to dana pozycja z kategoriami tylko rozwinie się. Dopiero po kliknięciu w nazwę kategorii wyświetlą się profile o usługach z tej kategorii.