Reklama w Internecie (1)

19/11/2015

 

W obecnych czasach przy olbrzymiej konkurencji na rynku praktycznie żadna firma nie może sobie pozwolić na słaby marketing, zwłaszcza jeśli jest dopiero na początku swojej działalności, kiedy to jest nieznana na rynku i nie posiada marki.

 

Reklamy w radiu, telewizji czy nawet w gazetach są drogie i przy braku odpowiedniej wiedzy mało skuteczne. Dlatego jedną z lepszych form promocji, zwłaszcza dla młodych firm jest reklama w Internecie, która jest skuteczna i relatywnie tania. Niezależnie od tego czy nasze usługi lub produkty świadczymy na terenie całej Polski czy tylko w wybranej lokalizacji/obszarze to Internet jest idealnym miejscem na promocję i reklamę naszej oferty.

 

Podstawową kwestią jest strona internetowa - jeszcze do niedawna firmy zakładały strony w celach wizerunkowych, obecnie jest to czasami główna gałąź biznesu, na której polega cała sprzedaż w firmie.

 

Samo posiadanie strony internetowej oczywiście nic nam nie da skoro nikt jej nie zobaczy prócz nas i najbliższych współpracowników - tutaj wchodzi już marketing internetowy, który ściągnie klientów na witrynę.

 

Z najpopularniejszych form promocji to pozycjonowanie, które polega na promocji naszej strony w wyszukiwarkach internetowych, dzięki czemu klienci którzy szukają oferowanych przez nas usług widzą nasza stronę. Kolejną wartą uwagi formą reklamy są kampanie Google AdWords czy też inne systemy w modelu CPC (płatności za kliknięcia) jak na przykład Adkontekst, dzięki nim będziemy widoczni na interesujące nas słowa kluczowe.

 

Kolejną formą promocji są oczywiście media społecznościowe, na których możemy bezpłatnie dotrzeć do naszych klientów, zaprezentować naszą ofertę i wchodzić z nimi w dyskusje - Facebook czy Twitter to potężne narzędzie promocji, które jeśli wykorzystamy dobrze będzie dla nas skarbem.

 

Poruszone powyżej aspekty reklamy w Internecie nie obejmują całego spektrum  możliwości jakie daje nam Internet, który oferuje jeszcze mailing, blogi czy artykuły sponsorowane, ale te wymienione powyżej to dobry start dla firmy, która chce zaistnieć w Internecie.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub jesteś zainteresowany dobrym marketingiem w sieci dla swojej firmy to zgłoś się do nas – poniżej artykułu jest wizytówka naszej firmy – Agencja Melonet jest dla Ciebie i dzieli się swoja wiedzą również na swoim blogu firmowym, na który zapraszamy!

Branża: SEO i pozycjonowanie (przejdź do wyszukiwania profili)
Użytkownik: Melonet
Ostatnia modyfikacja: 19/11/2015 22:01:16

Podobne profile: