Zawartość białka w produktach (0)

7/06/2019

 

Zawartość białka w produktach

Coraz więcej osób ma świadomość, że odżywianie bardzo mocno wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jednym z ważniejszych elementów jest białko. W dzisiejszym artykule dowiecie się, w których produktach nie brakuje tego składnika.

Jakie mięsa zawierają dużo białka?

Dużo osób zdaje sobie sprawę, że dzienna ilość białka powinna wynosić (w przypadku dorosłych) 0,90 g na każdy kg masy ciała. Jeśli zatem ktoś waży 80 kg, to trzeba spożywać około 72 g białka dziennie. Oczywiście, jest to wartość umowna. W pewnych przypadkach tego białka trzeba spożywać bowiem więcej. Mowa tutaj o kobietach w ciąży, osobach aktywnych fizycznie, ludziach starszych itp. Zawartość białka w produktach mięsnych jest stosunkowo duża, chociaż trzeba zdecydować się na określone specyfiki. Na podstawie literatury fachowej łatwo wywnioskować, że najlepiej spożywać chudą wieprzowinę. W 100 g tego produktu znajduje się bowiem około 22 g białka. Co jakiś czas na Waszym stole musi pojawić się również cielęcina. Jaka jest tutaj zawartość białka? Wynosi ona ponad 20 g na 100 g tego mięsa. Podobne parametry można zaobserwować w przypadku wołowiny albo mięsa z indyka. Pewnie dla wielu ciekawostką może być fakt, że relatywnie mniej białka znajduje się w kurczaku. To bowiem około 18 g na 100 g produktu.

Gdzie jeszcze nie brakuje białka?

Okazuje się, że pewnych specjałach tego składnika jest jeszcze więcej. Gdzie zawartość białka w produktach spożywczych jest zatem stosunkowo największa? Pod tym względem na pierwszym miejscu plasuje się soja. Na 100 g tego produktu mamy około 36 g białka. W tej kategorii dobrze spisują się także sery. Białka nie brakuje również w orzeszkach ziemnych. Specjaliści dają do zrozumienia, że tego elementu - na 100 g produktu - znajduje się ponad 25 g.

Uważacie, że w Waszej diecie jest zbyt mało białka? W takiej sytuacji warto udać się do dietetyka. Profesjonalista ustali jadłospis, gdzie tego składnika, a także innych równie ważnych, nie będzie brakowało.

Branża: Kulturystyka (przejdź do wyszukiwania profili)
Użytkownik: olimp
Ostatnia modyfikacja: 27/06/2019 14:13:51