Projektowanie wnętrz w stylu skandynawskim (0)

7/06/2017

Styl skandynawski jest bardzo specyficzny. Z jednej strony uniwersalny, z drugiej zaś nie każdemu przypadnie do gustu. Projektowanie wnętrz w stylu skandynawskim wymaga przemyślenia i zastosowania odpowiedniej kolorystyki oraz detali.

Podobnie, jak i szeregu elementów wyposażenia. Inaczej uzyskamy efekt przytłoczenia bądź niedopasowania, zamiast wnętrza, które może być zarówno funkcjonalne, ciepłe, jak i bardzo oryginalne. Dla tych, którzy nie do końca wiedzą z czym to się je, aranżacje wnętrz skandynawskich warto powierzyć specjalistom. Fachowcom, którzy korzystając z wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, a do tego dokładając garść własnych pomysłów, będą w stanie stworzyć harmonijną aranżację. Spójne wnętrze, od podłogi aż po sufit. Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory.

Dominuje biel, ale spotykamy również beże i szarości. Nierzadko łączy się żywe kolory, które widnieją na przykład pośród jednej ze ścian, na niektórych elementach spełniających funkcje dekoracyjne czy też jednym z mebli. Dla ożywienia bądź sprawienia, że ten „czysty”, biały styl skandynawski nie będzie odbierany, jako wnętrze sterylne, wręcz szpitalne. Choć jasne i stonowane kolory wciąż stanowią podstawę, to nierzadko dołącza się do nich mocne granaty czy kontrastowe czerwienie aż po bordowe odcienie. We wnętrzach tego typu świetnie komponują się klasyczne, kształtne meble.

Ciekawie wykończone, przypominające nieco starodawne rozwiązania. Należy pamiętać o tym, że projektowanie wnętrz skandynawskich wymaga dysponowania stosunkowo dużą przestrzenią. Można pokusić się o takie rozwiązanie w mieszkaniu czy niewielkim pomieszczeniu, jednakże łatwo uzyskać efekt przytłoczenia. Infantylności i surowości, które kompletnie nie zachęcają do korzystania z takiego miejsca. Skandynawskie elementy świetnie sprawdzają się w dużych salonach, posiadających sporo okien. Najlepiej takich od sufitu aż po podłogę. Ma być bowiem jasno i przestronnie. Bez zbędnych elementów, a jedynie z detalami, które zwyczajnie dopełnią całości i uczynią ją możliwie harmonijną. Inspiracji można poszukać w sieci, pośród forów oraz serwisów tematycznych obejmujących dział, jakim jest projektowanie wnętrz. Czasami wystarczy połączenie kilku elementów, zmiana kolorystyki bądź paru mebli, by zyskać na aranżacji wnętrza tego typu. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie harmonię, spokój i prostotę, ale z lekka nutką luksusowego wydania. Jest tu miejsce na fantazję, trzeba jednak dobrze zastanowić się, co i w jaki sposób dobierać. 

Branża: Architektonika (przejdź do wyszukiwania profili)
Użytkownik: klaudiatworo
Ostatnia modyfikacja: 18/06/2017 13:19:06

Podobne profile: